Jak změřit velikost

Nejlepší variantou, jak nejen změřit velikost Vašich prstů, ale i jak poznat naší práci, je stavit se u nás v Hořicích. Prsty Vám změřím a Vy si prohlédnete v klidu naší práci osobně. Předejdeme tak případným disproporcím v rozměru i představách.
 
Důrazně nedoporučuji měřit pomocí provázků, proužků papíru apd. Tyto metody jsou velmi nepřesné a nespolehlivé !!! 
Další z variant je, stavit se ve zlatnictví a prsty si nechat změřit odborníkem. Důležité je, aby použité měrky, které se na určení velikosti použijí, byly přibližně stejně široké, jako Vaše budoucí prsteny. Jinak totiž na prstu sedí tenký prsten a zcela odlišně se chová široká obroučka, pod kterou je namačkaná kůže, která se nemá kam uhnout. Na velikost má také vliv, jestli je vnitřní profil prstenu rovný či zaoblený.
 
Máte také možnost zdarma objednat námi vyrobené měrky pro ověření správné velikosti.
Tuto variantu vřele doporučujeme u náročnějších prstenů osazených kameny či v kombinaci se zlatem. 
 
Pokud se vám ke zlatníkovi nechce a velikost neznáte ani přibližně, můžete si také objednat testovací sadu měrek.
 
Použitelný je také způsob, kdy nám pošlete vzorové prsteny, které Vám dobře padnou a poslouží jako předloha. Opět je ale nutné mít na paměti, že ne každý prstýnek je vhodný.
Měření je opravdu velmi důležité a pokud k nám nemůžete přijet osobně, tak mu věnujte zvýšenou pozornost. Pokud v prstenu není kámen či zlato, lze jej celkem bez problému zmenšit či zvětšit o 1-2 čísla (v závislosti na typu prstenu) roztažením či slisováním. Pokud je však ocel kombinovaná s kameny, tak lze zpravidla pouze zvětšovat (probroušením) - záleží zase na typu prstenu. Pro měření využíváme měrky v šíři 4 a 6mm a certifikované měrné trny.

Nahlédněte do výroby prstenů

Přehrát video